Güvenlik ve Gizlilik

                                                 

 

[su_divider top=”no” divider_color=”#3713fe” size=”2″]

Gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

3D Secure Nedir?

İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified By Visa”, Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir.

Fraud (Sahtecilik) Hizmeti Çözümü nedir?

Türkçede sahtecilik anlamına gelen fraud, e-ticarette, çalıntı kredi kartı kullanarak veya kredi kartı bilgilerinin kopyalanarak kullanımı suretiyle yapılan online alışverişleri ifade etmektedir. iyzico, 150 fraud (sahtecilik) kontrol filtresi ile maksimum seviyede güvenliği garanti eder.

Online tahsilat hizmetimizde üst düzeyde veri güvenliği standardı PCI-DSS sertifikasına sahip çözüm ortağımız PAYTR, (6493 Sayılı Kanun çerçevesinde faaliyet gösteren lisanslı bir ödeme kuruluşudur ) ile sizlere maksimum güvenlik standartlarında hizmet sunuyoruz.
On Line – mağazadan bağımsız 126 bit 3d secure sistemi ile ” Müşteri Bilgi ve Kart Güvenliği” ni sağlamaktadır.